KEDİ VE KÖPEKLERİ BARIŞTIRAN PANSİYON

Amasya’da bir pansiyonun avlusundaki kedi ve köpekler aralarında bilinen kavgalarının aksine uyum içerisinde yaşıyorlar.

Amasya Hit: 1418 / Yorum: 0 / 13 Eylül 2014 18:47
KEDİ VE KÖPEKLERİ BARIŞTIRAN PANSİYON
-A +A

Amasya’da bir pansiyonun avlusundaki kedi ve köpekler aralarında bilinen kavgalarının aksine uyum içerisinde yaşıyorlar.
Pansiyon olarak kullanılan 200 yıllık 6 odalı tarihi konağın avlusuna köpekler için kulübe, kediler içinde ayrı bir mekan oluşturduklarını belirten pansiyon işletmecisi ve aynı zamanda Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği Başkanı Ayşe Merve Yalçın, 6 köpek ve 7 kedinin uyum içerisinde yaşarken, yaptıkları sahiplendirme sonucu aralarına yeni katılan kedi ve köpeklerinde kısa sürede adapte olduklarını söyledi.
Kedilerle köpeklerin aynı kapta yiyecek yediklerine değinen Yalçın, “Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Birbirlerini yalıyorlar. Sevgilerini birbirlerine gösteriyorlar. Hepsi bir aile gibiler” dedi.
Avludaki köpek ve kedilerin yaşadığı ortamı pansiyonun internet sitesinde de paylaştıklarını ve müşterilerinin de durumdan memnun oduklarına değinen pansiyon işletmecisi Yalçın, “Kedilerinizi, köpeklerinizi gördükte geldik. Sevmeye geldik diyorlar. Sadece yabancılar içinde de değil, Tüklerde de bu çok fazla. Sanki Türk insanı kaldığı yerde kedi, köpek istemiyor zannediliyor ama hiç öyle değil” diye konuştu.
Kedi ve köpeklerin bakımına çok özendiklerini anlatan pansiyon çalışanı Fatma Yıldırım’ın da elinde yiyecekle kedilere seslenirken ilk olarak köpeklerin hareketlenip gelmesi ise şaşırttı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 973 Oy (%49)

  • İyi : 987 Oy (%49)

  • Fena değil : 10 Oy (%0)

  • Kötü : 36 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...