Kadına Yönelik Şiddete Karşı 3 Yıllık Eylem Planı

Amasya’da kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planına ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

Amasya Hit: 124 / Yorum: 0 / 8 Şubat 2018 18:21
Kadına Yönelik Şiddete Karşı 3 Yıllık Eylem Planı
-A +A

Amasya’da kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planına ilişkin basın toplantısı düzenlendi.
Amasya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Şiddet Önleme İzleme Merkezi Müdürü Psikolog Azize Doyran, “Çok katmanlı ve çok boyutlu bir sorun olan kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasında ön koşullarından biri olan ulusal düzeyde izlenen şiddetle mücadele politikalarının yerel düzeyde yerelin ihtiyaçları, öncelikleri ve kaynakları temelinde desteklenmesi önem arz etmektedir” dedi.
2018-2021 yıllarını kapsayacak plana ilişkin çalıştay düzenlendiğini anımsatan Azize Doyran, kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetle mücadele konularında yerel düzenlemelerin ilgili mevzuatla uyumlaştırılması, şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması amacıyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık, bilinç kazandırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet edecek zihniyet dönüşümlerini sağlamak, koruyucu ve önleyici hizmet sunumunun geliştirilmesi ve şiddete maruz kalan kadınların güçlendirilmesi ile il genelinde etkin işbirliğinin hedefleri olduğunu açıkladı.
Eylem planının olumlu sonuçlarının olacağını düşünen Amasya Valisi Dr. Osman Varol da, “Amasya ili için söylemek gerekirse bizim ilimiz Türkiye geneline bakıldığında iyi durumda. Fakat buna rağmen bunu tamamen sıfıra indirmek için de ciddi bir takım tedbirler alınması gerekiyor” diye konuştu.
Büyük Amasya Otelindeki basın toplantısına Vali Varol’un eşi Funda Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile eşi Hilal Özdemir, Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit ile eşi Gülden Akşit, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan ve diğer yetkililer de katıldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 949 Oy (%48)

  • İyi : 965 Oy (%49)

  • Fena değil : 10 Oy (%1)

  • Kötü : 36 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...