GÖRME ENGELLİLERLE ÜNİVERSİTELİLER GOALBALL MAÇI YAPTI

Amasya’da üniversite öğrencileriyle goalball müsabakasında karşılaşan görme engelliler maçları farklı kazandı.

Spor Hit: 1004 / Yorum: 0 / 3 Aralık 2014 18:08
GÖRME ENGELLİLERLE ÜNİVERSİTELİLER GOALBALL MAÇI YAPTI
-A +A

Amasya’da üniversite öğrencileriyle goalball müsabakasında karşılaşan görme engelliler maçları farklı kazandı.
Amasya Üniversitesi Bilinçli Gençler Kulübü ve Gönüllülük Kulübü’nün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tertiplediği goalball müsabakası üniversite öğrencileri ile Amasya Altınokta Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları arasında oynandı.
Eğitim Fakültesi Spor Salonu’nda Amasya Üniversitesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Timur Yılmaz’ın hakemliğini yaptığı peşpeşe düzenlenen 5 maçı da görme engelliler kazanırken, müsabaka boyunca göz bandı takan üniversiteliler zor anlar yaşadılar.
Vali İbrahim Halil Çomaktekin, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay ve Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar’ın da izlediği karşılaşmada oynayan Bilinçli Gençler Kulübü Başkanı ve Beden Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Emre Aslan, “Maçı görme engelliler kazandı. Biz kaybettik. Topu bile dışarı attım. 9 metrelik kaleyi bile tutmadı. Çok zor şey. Allah onların yardımcıları olsun” dedi.
Görme engelli sporculardan Kadir Akbulut, müsabakayı tertip eden üniversite görevlilerine teşekkür ederken, milli sporcu Oktay Ankaralı da “Öğrenci arkadaşlar için zordur. Ama biz alıştık. Görme engelliler nasıl spor yapar, gözler bağlanınca nasıl bir hayat, nasıl bir dünya oluyor bunu yaşadılar. Maçtan sonra ‘Çok güzel bir oyun ama. Çok sakatlıkta verebilecek bir oyun’ dediler. 20 dakika da olsa bizim yaşadığımız karanlık dünyayı yaşadılar” diye konuştu.
Öğrencileri ve görme engelli sporcuları kutlayan Vali Çomaktekin ve Rektör Orbay’ın yanı sıra müsabakayı izleyen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Müftüsü İsmail İpek, SGK Müdürü Nurcan Yurt Şenel ve İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz da göz bandı takıp üzerinde zil bulunan goalball topuyla atış yaptılar.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 951 Oy (%48)

  • İyi : 965 Oy (%49)

  • Fena değil : 10 Oy (%1)

  • Kötü : 36 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...