Figen Yüksekdağ Amasya'da Konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Biz artık müzakerenin süründürme politikasına asla ve asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Türkiye Hit: 1160 / Yorum: 0 / 8 Aralık 2014 08:46
Figen Yüksekdağ Amasya'da Konuştu
-A +A

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Biz artık müzakerenin süründürme politikasına asla ve asla izin vermeyeceğiz" dedi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amasya İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada hükümetin çözüm sürecindeki tutumunu eleştiren Figen Yüksekdağ, "Diyorlar ki niye isyan ediyorsunuz. Kürt sorunu çözülmemiş. Hala 30 yıldan beri duruyor ortada. Müzakereleri sürdürmüyorlar, süründürüyorlar. Biz artık müzakerenin süründürme politikasına asla ve asla izin vermeyeceğiz. ya bu müzakere masasına oturmak niyetiyle yola çıktınız. ya oturacaksınız bu masaya gerçek bir siyasi taraf gibi müzakerenin gereğini yerine getireceksiniz ya da, bu halk siz Kürt sorununu çözemiyorsanız çözümün ne olduğunu, nasıl olacağını size gösterecek. Gösteriyoruz ve yine göstereceğiz. Bizim çözüm gücümüz vardır. Biz, Türkiye haklarıyla birlikte Kürt sorununun eşitlik ve barış temelinde çözümünü sağlayabiliriz" diye konuştu.
Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki oda sayısını da değinen Yüksekdağ, "O sarayların içerisinde de panik odaları var herhalde. Cumhurbaşkanı paniğe kapıldığında gidip sakinleştireceği özel odalar var. Diyoruz ki 'bin odalı'. Diyor ki 'siz yanlış biliyorsunuz. Bin değil, bin 150'den fazla odası var.' O kalan 150 odada herhalde Cumhurbaşkanının ve onun heyetinin panik odası. Ama o saraylardaki odalar da, o saraylarda kurdukları panik odaları da asla ve asla onları rahatlatamayacak, sakinleştiremeyecek. Çünkü Türkiye halklarının talepleri ve mücadelesi bugün hiçbir şekilde ertelenemeyecek. Hiçbir şekilde yarına havale edilemeyecek kadar kritik bir aşama gelmiştir" şeklinde konuştu.
Partililerle halay çeken HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, İl Başkanı Mithat Çelik'in tek aday olarak katıldığı kongrenin ardından şehirden ayrıldı. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 976 Oy (%49)

  • İyi : 989 Oy (%49)

  • Fena değil : 10 Oy (%0)

  • Kötü : 36 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...