Amasyalılar trafik sorununu ‘Ferhat’ gibi çözecek

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir: "Ferhat Tüneli açıldıktan sonra Amasya’daki trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını düşünüyoruz”

Amasya Hit: 557 / Yorum: 0 / 4 Ağustos 2017 18:43
Amasyalılar trafik sorununu ‘Ferhat’ gibi çözecek
-A +A

Aşkı için dağları delerek şehre su getiren Ferhat’ın Şirin şehri Amasya’da belediye trafik sorununu tıpkı Ferhat gibi dağları delerek çözecek. 
Ferhat ile Şirin efsanesinin yaşandığı şehirde yamacında dünya mirası geçici listesine alınan Kral Kaya Mezarları’nın bulunduğu Harşena Dağı’nın altından geçen Ferhat Tüneli’nde çalışmalarda son aşamaya gelindi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, fiziki gerçekleşmesi yüzde 85 oranında tamamlanan tüneli kalan çalışmaları da tamamlayıp yıl içinde hizmete açmak istediklerini söyledi.
Şehir trafiğini rahatlatmak adına yaptıkları çalışmaların en önemlisi olan 30 milyon TL bütçeli Ferhat Tüneli’nin Amasya Belediyesi’nin tarihinde kendi imkanlarıyla yaptığı en büyük proje olduğunu belirten Başkan Özdemir, “Yıllarca Amasya’ya hizmet edecek çok büyük bir proje olduğuna inanıyorum. İnşallah tünel açıldıktan sonrada Amasya’daki trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını düşünüyoruz” dedi.
‘Büyük hazine var’ diye şikayet edilen tünelde sonlanan kazı çalışmalarında hazineye rastlanmadığına değinen Özdemir, “Amasya tarihi geçmişi olan bir şehir. Hayal dünyası geniş olan insanlarımız her bölgede büyük hazinelerin olduğunu düşünürler. Zeminden 370 metre alta giden bir tünelin içinde büyük bir hazinenin olduğunu, asıl amacın hazinenin çıkarılması olduğu iddia edildi. Bu durum şikayette edildi. Birşey çıkmadı. Bende en büyük hazine bu tünel diyorum. Çünkü ekonomiye çok büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 971 Oy (%49)

  • İyi : 983 Oy (%49)

  • Fena değil : 10 Oy (%0)

  • Kötü : 36 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...